کربلایی حامد (مهدی) کوچک زاده به قافله شهدا پیوست + نحوه شهادت، مراسم وداع و تشییع، شعر، پوستر، عکس و فیلم

طنین بلندحسین حسین گفتنت باقی خواهد ماند “حامدجان”

از کربلا که برگشتیم عده ای از همسفران قافله عاشقی دیگر تاب ماندن در دیارشان را نداشتند و به هر گونه که بود داوطلب دفاع از حرم آل ا… شدند. خادمان و دوستان زیادی در این کارزار بزرگ جهاد حضور داشتند و ما روزها را به امید سلامتی و بازگشتشان سپری می کردیم تا اینکه ناگهان خبری استان را به لرزه انداخت: ” حامد کوچک زاده؛  پاسدار جوان گیلانی در دفاع از حرم حضرت زینب (س) به فیض شهادت نائل آمد”.

باور کردنی نبود؛ داشتیم آماده استقبال می شدیم که ناگهان خبر شهادت یکی از بهترین های سرزمین ولایتمدارمان منتشر شد. کربلایی مهدی کوچک زاده یا همان آقا حامد خودمان دیگر شهید شده است. الحق که لایق شهادت بود. منش و اخلاق نیکوی وی و مجاهدت در عرصه های مختلف مذهبی، فرهنگی و اجتماعی اش را در شهر زیاد می دیدیم؛ اما این بار در جهاد نظامی افتخاری دیگر برای این شهر آفرید.

کربلایی مهدی (حامد) در سال های گذشته همواره در کاروان پیاده روی اربعین حسینی حضور داشت و گویا رزق دفاع از حرم آل ا… را از حضرت ارباب طلب کرده و پس از سفر اربعین داوطلبانه به معرکه مبارزه با تکفیری های ملعون شتافت و از شام به بهشت پرواز کرد و هفتمین شهید مدافع حرم گیلان (پس از شهیدان علیزاده، عطری، خوشه بر، طاهر نیا، سیرت نیا و حبیب روحی)در راه اهل بیت تقدیم شد.

شهید کوچک‌زاده متولد ۱۳۶۱ و دارای تحصیلات کارشناسی علوم سیاسی بود و  دو فرزند دختر دو ساله و ۶  از این شهید بزرگوار به یادگار مانده است.

مراسم شب وداع با پيكر مطهر شهيد حامد كوچك زاده در روز جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ همزمان با فريضه ي مغرب و عشاء در حسينيه حضرت ابوالفضل و شهداي گمنام با سخنراني حجت الاسلام مدني برگزار مي گردد. و ساعت ٨:٣٠ صبح شنبه ۱۷ بهمن از مقابل سپاه ناحيه مركزي رشت(پل عراق) / معراج شهدا/ به سمت گلزار شهداي رشت تشييع  و با نماز حضرت آيت الله رودباري بدرقه و در جوار دوستان شهيدش به خاك سپرده خواهد شد.

ضمن تبریک و تهنیت شهادت این مبارز و مجاهد نظامی و فرهنگی شهر رشت؛ در این مجال چند مطلب، شعر، تصویر و فیلم جهت ابراز ارادت به ساحت این شهید بزرگوار تقدیم می کنیم:

*یکی از همرزمان شهید کوچک زاده اشاره ای به نحوه شهادت این مدافع حرم حضرت زینب(س) نمود و تصریح کرد: هم اسم عملیات و هم رمز عملیات متبرک به نام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بود. در همان ابتدا تلفات زیادی به دشمن تحمیل شد به طوری که حدود ۳۰۰ کشته و ۴۰ اسیر دادند.
بچه ها حال و هوای معنوی و عجیبی داشتند. آن شب نماز مغرب را که خواندیم از شدت کم خوابی زیادی که داشتیم به حامد عزیز گفتم شامت را که خوردی برو کمی استراحت کن و بخواب. ساعت ۱۰ شب که شد رفتیم بیدارش کردیم و بعد خودم خوابیدم. همینطور نصفه های شب بیدار شدم و دیدم یک مرتبه صدای انفجار مهیبی آمد. هرچه با بی سیم حامد را صدا می زدم جوابی نمی داد؛ زار و پریشان شده بودم و دلم همواره پیش حامد بود. یک مرتبه بچه ها صدایم کردند و من هم دوان دوان سمت حامد رفتم. دیدم نبض دستش کار نمی کند و هرچه امداد اولیه انجان دادیم و بعد هم سریعا به پزشک مراجعه کردیم، دیدیم حامد عزیزمان دیگر شهید شده و به خواسته اصلی اش رسیده است.
دشمن با شلیک یک خمپاره ۸۱ و اصابت ترکش به پشت سر حامد، این رفیق محبوب و دوست داشتنی را از جمع ما جدا کرد. به جرات می توانم بگویم رزمندگان گیلانی در بین سایر استانها با صلابت و شجاعت خاصی در صحنه حاضر بوده و همواره خوش می درخشیدند.

*یکی از رزمندگان حاضر در میدان نبرد با تکفیری ها در جریان آزادسازی نبل و الزهرا، روایتی شنیدنی از این عملیات را بازگو کرد: نیروهای خط شکن در شب عملیات با بدرقه حاج قاسم سلیمانی راهی خط شدند. از نیروهای ایرانی مستقر در منطقه هم گیلانی ها در این عملیات خط شکنی نقش داشتند.
نیروهای خط شکن پس از نفوذ به خط، به عقب باز گشتند و اکنون و بقیه رزمنده ها در حال تثبیت و پاکسازی هستند. عملیات خط شکنی چنان غافلگیرانه و قوی بوده که تروریست ها شوکه شدند. شهید حامد کوچک زاده از اعضای سپاه گیلان تنها شهید عملیات بود که ساعت ۲ نیمه شب بعلت اصابت ترکش به پشت سرش بفیض شهادت رسید.
بعد از برگشت نیروهای خط شکن حاج قاسم سلیمانی در بین رزمندگان حاضر شد و ضمن بوسیدن دست فرمانده این نیروها، با اشاره به محاصره چهار ساله نبل و الزهرا اعلام کرد .
*بداهه ای تقدیم به شهید بزرگوار مدافع حرم ؛ شهید حامد کوچک زاده از سوی جمعی از شاعران اهل بیت (ع):

بار دیگر به نام نامی عشق
یک نفر از حوالی دریا
شده سیراب و باز میگردد
خوش به حال اهالی دریا

کربلا بود و باز هم ارباب
یار میخواند و بی صدا ماندم
خوش به حال تویی که جان دادی
بد به حال منی که جا ماندم

لاله ی توی خون شناور من
سرخ رفتی ، سپید برگشتی
زائر زینبیه ، حامد جان
از زیارت ، شهید برگشتی

بین روضه که اشک باریدی
همه دیدیم صاف و ساده تویی
نام تو کوچک است و کوچک نیست
تو بزرگی ، بزرگ زاده تویی

تو که رفتی و ناگهان دیدیم
آه … تا شهر عشق راهی نیست
میهمان حسین خواهی شد
کربلا تا دمشق راهی نیست
یاد اشک تو روضه میخوانم
پای خون رفیق می مانم
این شب جمعه با وساطت تو
کربلای حسین مهمانم…
ای “میاندار” عشق، بعد از تو
چه کسی “یاحسین” می خواند
سینه زن بودی و نشان دادی
سینه زن پای عشق می ماند

تو نشان داده ای به نسبت نیست
گرچه بر نامت اسم کوچک ها…
تو نترسیدی از گلوله و از…
سنگ اندازی مترسک ها

پرکشیدی و باز هم دیدیم
یک نفر پای عشق جان داده
ای پرستو مسیر یعنی تو
خون تو راه را نشان داده

رفتی ای دوست تا بگویی که
میشود پیر در جوانی شد
میشود اینکه بی پر پرواز
از زمین کند و آسمانی شد

تو توکل نمودی و رفتی
به زبان غرق در دعا بودم:
ربنا آتنا الشهاده … ولی
من بدنبال ادعا بودم

توی این ظلمت و غریبی ها
بین شب های تار، ماهم باش
میروی… میروی عزیز ولی…
برو اما به فکر ما هم باش

شاهرگ را نهاده‌ای ای دوست
غیرت اللهِ خیمه‌ها گشتی
از حلب با دوبال خونینت
زائر شاه کربلا گشتی

وای امان از دل عقیله ی عشق
باز آتش به خیمه هاست ولی
میرسد یک سپاه با صد مرد
اهل ایران و شیعیان علی
امتحان را چه خوب پس دادی
هر کسی پای دین نخواهد ماند
گر چه بی تو مسیر دشوار است
پرچم تو زمین نخواهد ماند

شاعران:
ابراهیم لایق برحق، مهدی شفیع زاده، مرتضی پاک شریفی، احمدرضا هوشیار، علی محمدی، حسین صبح خیز، مجتبی حاذق

طراحی هایی ویژه شهید:

تصاویری از شهید در پیاده روی اربعین و سایر فعالیت های فرهنگی:

آخرین تصاویر از شهید کوچک زاده در سوریه:

? یا ابی عبدالله… کلیپ نوای میان داری شهید مدافع حرم مهدی (حامد) کوچک زاده در هیأت ثارالله (ع) رشت:

 

video_2016-02-03_21-23-51

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.