لبیک یابن الزهرا؛ سربند های عاشقی از گیلان تا کربلا تا سوریه + تصاویر

یکی از جلوه های ویژه قافله عاشقی در همراهی گیلانی ها در پیاده روی اربعین حسینی در سال های گذشته نمادهای فرهنگی مشترکی بود که از سوی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان تدارک دیده شده بود.

در این میان سربند های اختصاصی قافله عاشقی با شعار همیشگی لبیک یابن الزهرا جایگاه ویژه ای داشت. البته رنگ بندی این سربندها در این سال ها متفاوت بود، در پیاده روی اربعین سال ۱۳۹۲ رنگ سرخ در سال ۱۳۹۳ رنگ سبز و در سال ۱۳۹۴ رنگ زرد برای تفکیک سال ها انتخاب گردید.

این سربندها عموما در ۳ روز پیاده روی از نجف تا کربلا و مراسم کربلا (بویژه دسته عزاداری گیلانی ها در اربعین در شهر کربلا) بر پیشانی زائران گیلانی اباعبدا… الحسین (ع) نقش بسته و جلوه گری می نمود و پس از سفر نیز همواره بعنوان نمادی جهت یادآوری آن روزهای زیبا و عاشقانه برای همسفران قافله عاشقی بوده و در مراسم و هیأت ها در طول سال بارها شاهد جلوه گری این سربند ها در بین دلدادگان حضرت عشق بودیم.

از جاهایی که دلمان با دیدن این نشان آتش گرفت در تشییع شهدای مدافع حرم بخصوص شهید سجاد طاهرنیا شهید سید اسماعیل سیرت نیا و دیروز شهید حامد کوچک زاده بود…

و یکی از جلوه گری های ویژه سربندهای عاشقی این روزها در جبهه مقاومت در دفاع از حرم حضرت زینب (س) نمایانگر شد. اگرچه نظر به مسائل امنیتی باورمان این بود که از انتشار تصاویر همسفران قافله عاشقی مدافع حرم پرهیز نماییم اما پس از فتح شهرهای نبل و الزهرا تصاویر مجاهدان گیلانی مدافع حرم در روزنامه های کشوری و سایت ها و شبکه های اجتماعی منتشر شد. به این بهانه ضمن انتشار برخی از تصاویر قافله عاشقی (نشان لبیک یابن الزهرا) در قافله ۳ سال گذشته و ادای احترام و آرزوی سلامتی و پیروزی های مستمر برای همسفرانی که با لبیک به فرزند حضرت زهرا در معرکه جهاد با تکفیری ها گام بر می دارند؛ این تصاویر را نیز باز نشر می نماییم:

اربعین ۱۳۹۲:

اربعین ۱۳۹۳:

اربعین ۱۳۹۴:

 

تصاویر این روزها از بچه های قافله :

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.