برگزاری همایش و پیاده روی آمادگی کاروان قافله عاشقی با عنوان در امتداد عاشورا

مسئول فرهنگی کاروان پیاده روی گیلانیان در گفتگو با سراج گفت: برای دومین سال پیاپی کاروان ۳۱۳ نفره پیاده روی گیلانیان در اربعین حسینی(نجف تا کربلا) جهت آمادگی توجیهی-آموزشی-جسمانی زائرین، همایش و پیاده روی آمادگی با عنوان “در امتداد عاشورا” برگزار می گردد.

این کاروان شامل ۳۱۳ نفر از فعالان فرهنگی استان گیلان می باشد که بناست در ۱۶ آذر از رشت به نجف عزیمت می نمایند و مسافت شهر نجف تا کربلا را به مدت ۳ روز بصورت پیاده طی خواهند نمود.

رحمانی خاطر نشان کرد: این پیاده روی توجیهی-آموزشی-جسمانی همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه سلام اللّه علیها و هفته بسیج و همچنین در آستانه سالروز شهادت سردار عاشورایی نهضت جنگل، میرزا کوچک خان جنگلی خواهد بود.

وی با اشاره به این موضوع که این همایش ساعت ۸ صبح مورخ جمعه ۷ آذر در مسجد میرزاکوچک سلیمانداراب رشت با سخنرانی حجت السلام والمسلمین مهدوی و ارائه مطلب مسئولین این کاروان آغاز خواهد شد گفت: زائرین این کاروان پس از شنیدن صحبت های مسئولین مربوطه با ادای احترام بر سر مزار سردار شهید جنگل از این مکان به صورت ۷ کاروان پیاده در قالب یک قافله با نوای ذاکران به سمت گلزار شهدای رشت حرکت کرده و با تجدید میثاق با آرمان های امام و رهبری و شهدای ۸ سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی در گلزار شهدای رشت این برنامه به اتمام خواهد رسید.

برای شرکت در برنامه از خانواده ی زائرین هم دعوت به عمل می آید.

گزارش تصویری دوره قبل را از این لینک مشاهده نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.