دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان: پیاده روی اربعین یک مانور تمدن ساز است، این سفر نباید تنها یک مراسم مذهبی فردی باشد

حجت الاسلام سعید مهدوی دبیر جبهه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان صبح امروز جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ در همایش قافله‌ی عاشقی که در مجتمع فرهنگی خاتم الانبیای رشت برگزار شد با بیان اینکه پیاده روی اربعین نه تنها یک سفر معنوی است بلکه یک اقدام فرهنگی نیز می باشد اظهار داشت: در دوره‌ی آخر الزمان فضا برای نوکری امام زمان(عج) بسیار است. چه کسانی که هنوز لباس نوکری و عزای امام حسین(ع) را به تن دارند و چه کسانی که علی رغم تمام سختی‌ها با پای پیاده به زیارت سیدالشهدا می روند.

وی پیاده روی اربعین را مانور بزرگ هدایت شده‌ای توسط امام زمان (عج) معرفی کرد و افزود: این پیاده روی یک مانور تمدن ساز است. این سفر نباید تنها یک منسک مذهبی فردی باشد و هم چنین نباید به دنبال حاشیه های سفر بود بلکه می بایست افق دید شیعه‌ی آخر الزمانی بسیار گسترده تر باشد. همانطور که بارها رهبر انقلاب فرمودند با همین سفرها و قدرت نمایی های اربعین می‌توانیم تمدن نوین مذهبی را بسازیم.

دبیر جبهه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه بعضی افراد در عزاداری عاشورا زیر بار خرافات رفته‌اند گفت: بعضی‌ها فقط به دنبال قبیله‌گرایی و توجه به ظواهر عزاداری هستند، تا حدی که یادشان می روند پیام امام حسین(ع) در روز عاشورا را درک کنند و ترویج دهند.

حجت الاسلام مهدوی خاطر نشان کرد: افراد باید چشمشان را باز کنند و از اربعین بعنوان زمینه سازی تمدن جهانی استفاده کنند. ما وظیفه داریم که نائب امام زمان را همراهی کنیم،  او که مسلم ابن عقیل زمانه اش است تمام تلاشش را برای همبستگی مسلمانان و حمایت از آنان به خرج می دهد.

وی هم بستگی موکب ها در اربعین را تمرینی برای صف آرایی و تحقق یک کلمه‌ی الهی اعلام کرد که هدفش ارائه ی شعائر مذهبی است و از زوار خواست کمتر به حاشیه ها بپردازند و متن سفر را تحت الشعاع متن و هدف سفر قرار ندهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.