مدیر حج و زیارت گیلان با بیان اینکه رفاه حال زائران اربعین حسینی مهیا خواهد شد گفت: تا کنون برای پنج هزار گیلانی ویزا صادر شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، حسن فعال، مدیر حج زیارت گیلان امروز(۷ آبان) در همایش  بزرگ فعالان فرهنگی گیلان در پیاده روی جهانی اربعین حسینی که در مجتمع خاتم الانبیا(صلی الله علیه واله) رشت برگزار شد، اظهار کرد:  ستاد پیاده روی اربعین حسینی برای رفاه حال زائران حسینی فعال و در آمادگی کامل قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه امسال اقدامات بسیار مطلوبی نسبت به سال گذشته در گیلان طراحی و اجرایی شده است گفت: دو هفته است که پرواز هوایی به بغداد بعد از پنج سال وقفه در رشت راه اندازی شده است.

 

فعال ادامه داد: با پرواز رشت به بغداد شب های جمعه زائران در کربلا خواهند بود و این یکی از مزیت های راه اندازی پرواز رشت به بغداد است.

 

مدیر حج و زیارت گیلان تصریح کرد: سال گذشته ویزاها  در کنسول گری عراق در تهران صورت می گرفت که با پیگیری های مسئولان گیلانی این اقدامات در گیلان انجام می شود.

 

فعال اذعان کرد: تا کنون بالغ بر پنج هزار ویزا برای زائران پیاده روی اربعین حسینی در گیلان صادر شده است.

 

وی اظهار کرد: قیمت های سفر و بیمه طبق سامانه سماح برای زائران گیلانی در نظر گرفته شده است.

 

فعال ادامه داد: از یک نفر تا سفرهای گروهی در گیلان ویزا صادر خواهد شد.

 

مدیر حج زیارت گیلان تصریح کرد: پرواز هوایی  به عتبات عالیات در ایام اربعین ۲۶آبان رفت و ۳ آذر برگشت است و هزینه پرواز یک میلیون و صدهزار تومان است.

 

وی اظهار کرد: تهیه ارز از  دیگر  مشکلات زائران بود که این مشکل نیز در گیلان حل و طبق مبلغ ریالی محاسبه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.